Seago Taşımacılık | Gemi Programı | Takip İşlemleri | İletişim

Nakliye Artık Daha Kolay

Seago Taşımacılık | Gemi Programı | Takip İşlemleri | İletişim

SEAGO TAŞIMACILIK

Seago Taşımacılık, Avrupa ve Akdeniz bölgesindeki kısa deniz taşımacılığında uzmanlaşmış bir denizyolu şirketidir.

Yüzde yüz A.P. Moller Maersk’e ait olan Seago, grubun önemli ekipman havuzuna, endüstri bilgisine, gemi filosuna ve geniş ağına erişmektedir.  Şirket 44 ülkedeki yerel temsilcileri ile Avrupa içi bölgedeki taşımaları yapacak şekilde konumlandırılmıştır.

Seago gemi programı, tracking, cut off, schedule, iletişim ve daha fazlası NakliyemKolay’da…

SEAGO LINE

Seago Line Maersk tarafından desteklenen bölgesel taşımacılık şirketi olarak bilinmektedir. İhracat ve ithalat yüklerinin hem karada hem de denizde, kargo koruması ve gümrük desteği ile Amerika, Asya, Avrupa ve Kuzey Afrika’da hızlı ve verimli bir şekilde taşıyan şirket Maersk ve Sealand şirketlerinin “küçük kardeşi” olarak hizmet vermektedir. Şirket özellikle Avrupa ve Akdeniz bölgesindeki kısa deniz taşımacılığında uzmanlaşmıştır.

Seago, 90’dan fazla ülkeye ve 343 limana sağladığı düzenli seferler ile dünyadaki önemli pazarlara direkt bağlantı sağlamaktadır.

Seago Line, kuruluşundan bu yana 2011 yılında milyar dolarlık bir şirket haline geldi ve şu anda Avrupa’nın önde gelen konteyner nakliye şirketleri arasında yer aldı.

Şirket kuru yük, soğuk hava kargo, özel kargo, tehlikeli yük ve kimyasalların taşımasını üstlenmektedir.

SEAGO GEMİ PROGRAMI

Seago gemi programı ile yüke uygun rotada yolculuk eden konteyner gemileri hakkında detaylı bilgi edinilebilir. Tedarik zincirinize uygun bir program bulmak için menşei şehir/ülke/ bölge ile hedef şehir/ülke/bölge bilgisi verilmelidir. Bu bilgiler doğru bir şekilde yazılıp “Arama”  butonuna basıldığında istenen tarihe istenen bölgeye bir gemi olup olmadığını öğrenmek mümkündür. Böylece gemiye yüklenecek yük, tam zamanında limana getirilebilir ve dünyanın herhangi bir limanına doğru yolculuğuna başlayabilir.

SEAGO SCHEDULE

Seago Schedule için Sealand/Maersk ‘in https://www.sealandmaersk.com/ adresinden destek alınabilir. Sayfaya gelindiğinde hangi bölgede iş yapacağınızı belirtmeniz yeterli olacaktır. Seago gemilerini Amerika, Avrupa veya Asya’da herhangi bir limana gönderilecek yükler için kullanmanız mümkündür. Bunun için sadece şirkete ulaşmak ve yükünüzün ne zaman hangi ülkeye gitmesini istediğinizi bildirmek yeterli olacaktır.

SEAGO PORT TO PORT

Seago port to port işlemlerin yapılabileceği bir denizyolu taşımacılık şirketidir.

Bu, nakliye şekli ile konteynelerdeki mallar yükleme limanından,  varış limanına veya boşaltma limanına direkt olarak taşınır.

Limandan limana yani port to port taşımacılık, yükün depo veya üretim merkezi gibi noktalardan yükleme limanına kadar nakliye hizmetlerini içermez. Varışta da malın limandan varış noktasına taşınması dahil değildir. Bu işi yükü teslim alan kendisi gerçekleştirir. Seago ile istenen limana port to port taşımacılık yapılabilir.  Yükler imana geldikten sonra  ise yükün nihai varış noktası için farklı bir yöntem ile  taşıma yapılabilir.

SEAGO CUT OFF

Seago cut off  işlemleri için de, şirket ile iletişime geçip son konteyner teslim süreleri hakkında bilgi almak gereklidir.

Cut off genel itibariyle herhangi bir işleme izin verilen son süre anlamına gelmektedir. Yani konteynerin teslim edilmesi için tanınan son süre de, beyannamenin teslim edilmesi için verilen son süre anlamında da kullanılmaktadır. 

Bu noktada konteynerin hareket edecek limana yüklenebilmesi için zamanında limanda olması gerekmektedir. Bu nedenle Seago cut of sürelerine dikkat etmek gerekir. Yoksa gemiye yük yüklenemez. 

 SEAGO KONTEYNER TAKİP

Seago tracking, konteynerinizin dünya haritasındaki mevcut konumunu belirlemenize ve limanı ve limanda geçirilen süreyi belirlemeye izin verir. Seago container tracking ile yükünüzü taşıyan gemi ve konteynerin varış limanına ulaşma anını en yakın sonuçla öğrenme imkanınız var.

Konteyner takibi yapmak için firmanın internet sitesindeki konteyner takip bölümünü kullanmanız gerekiyor.

Bu bölüm sitede ana sayfada sol altta yer almaktadır. Sekmeye basıldığında karşınıza çıkacak sayfada gerekli alana konteyner numarası yazarak konteynerinizi taşıyan geminin o an için nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Shipping konteyner takibini NakliyemKolay’ın  konteyner takip  aracını kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için de elinizde olması gereken ilk bilgi konteyner numarasıdır.

MY SEAGO LİNE

My Line, bu gemi programı ile dünyanın herhangi bir limanına yük göndermek isteyenlerin, rezervasyondan navlun hesaplamasına, gemi takibinden, yükleme talimatına kadar pek çok işlemi kolayca yapabilecekleri çevrim içi bir programdır.

My Line ile yükleme belgeleri hazırlanabilir, konşimento yazdırılabilir, VGM gönderilebilir hatta otomatik ödeme talimatları verilebilir. 

Şirket bu hizmeti ile gönderim sürecini kolaylaştırıp, evrak işlerini ve maliyetlerini azaltmayı hedeflediği gibi kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini de sağlamaktadır.

NASIL KULLANILIR?

Müşterilerinin işlemlerini en hızlı şekilde ve tek bir noktadan yapılabilmesini sağlayan bu hizmeti kullanmak için öncelikle bir üyelik oluşturmak gerekmektedir.

Kayıtlı üye olmak içinse gereken bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gerekiyor. Şirket bu aşamadan sonra bilgileri kontrol edip üyeliği onaylıyor. Şirketin onay süreci gönderilen kayıttan itibaren 30 dakika içinde olacaktır.

Sonuç olarak kullanıcı adı ve şifreniz olduğu zaman sistemi istediğiniz an, istediğiniz yerden, bilgisayardan ya da akıllı telefondan kullanabilir, tüm Seago işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Sistemi kullanmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

GİRİŞ YAPMA:

Mevcut kullanıcı adı ve şifre sitenin sağındaki “Giriş yap” sekmesine tıklandıktan sonra açılan kutucuklara yazılmalı. Doğru girilen şifre ve kullanıcı adı ile birlikte sistemin kapıları sonuna kadar açılıyor. Sistemi daha kolay kullanmak için dil değişikliği de yapılabiliyor.

Sisteme giriş yapıldığında karşınıza çıkan sayfanın üst kısmında bu sistemi kullanarak yapabileceklerinizi görürsünüz. Burada navlun teklifi al, rezervasyon yaptır, yönet ve izle sekmeleri bulunmaktadır. Bu sekmelerin her biri yük sevkiyatının bir başka aşamasının online yapılabilmesini sağlar.

NAVLUN TEKLİFİ ALMA

My Seago ile yapılabilen en önemli işlem navlun teklifi alma. Bunun için önce navlun tarife sorgulama sekmesine basılır. Karşınıza navlun bulun ve tarife sorgulama bölümleri çıkacaktır. Navlun bul kısmına gelerek,

  • Yükü gönderen şehir/ülke veya bölge
  • Yükün gideceği şehir/ülke ve bölge
  • Yükün niteliği( Tehlikeli madde, kuru yük, ısı kontrollü gitmesi gereken yük vb)
  • Konteyner tipi
  • Geminin beklenen kalkış tarihi gibi bilgiler doğru olarak girilir ve “Arama” butonuna basılarak servis verilen herhangi bir liman için navlun fiyatı alınabilir.

Bu sekmede işlemleriniz bittiğinde geri gidip tarife sorgulama da yapabilirsiniz. Bunu için de istenen bilgileri gerekli yerlere girmeniz gerekmektedir.

REZERVASYON YAPTIRMA

Navlun fiyatı alındıktan sonra sıra rezervasyon yaptırmaya gelir. Bu sekmeye tıklandığında yükleme noktası, varış noktası, navlunu ödeyen taraf, geminin en erken kalkış tarihi, rezervasyondaki konteynerler, yüklenecek mal, konteyner tipi ve ebadı konteyner sayısı ve ağırlık bilgisi verilerek online rezervasyon yaptırılır.

“YÖNET” SEKMESİ İLE YAPILABİLENLER

Bu sekme ile konşimento talimatı yollanabilir, bu konşimento basılabilir, VGM bilgisi görülebilir. Ayrıca yapılan bir yüklemenin varış veya gecikme bilgileri de bu sekmeden görüntülenebilir.

Seago konteyner takibi yapmak için de söz konusu bu program rahatlıkla kullanılabilir.

Sistemdeki “İzle” sekmesi yükün içinde bulunduğu konteynerin o an nerede olduğunu görmenizi sağlar. Bunun için elinizde konteyner numarasını olması yeterli. İlgili kutuya bu numarayı yazdığınızda konteynerin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

SEAGO İLETİŞİM

Seago iletişim bilgileri, bu denizcilik şirketine ulaşmayı sağlayan adres, telefon numarası veya e-posta adreslerini içerir.

Seago Türkiye Sealand ve Maersk’in hizmet verdiği ofislerde yer almaktadır. Seago İstanbul şirketin Türkiye’deki ana ofisi olarak hizmet verirken İzmir ve Mersin ofisleri de bu şirketi kullanmak istenler için faaliyet göstermektedir.

Şirketin İstanbul adresi;
Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. 4 Akkom Ofis Park 2 Blok K:17 Ümraniye, İstanbul’dur.

Seago telefon iletişimi içinse 90 444 3 745 numaralı telefonu aramak gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir