My Safmarine | Tracking | NakliyemKolay.com

Nakliye Artık Daha Kolay

My Safmarine | Tracking | NakliyemKolay.com

MY SAFMARİNE | TRACKİNG

My Safmarine, bu gemi programı ile dünyanın herhangi bir limanına yük göndermek isteyenlerin, rezervasyondan navlun hesaplamasına, gemi takibinden, yükleme talimatına kadar pek çok işlemi kolayca yapabilecekleri çevrim içi bir programdır. Bu program gönderim yapacak kişi ve kurumların iş ve işlemlerini olabildiğince kolaylaştırma ve daha az zaman harcanması amacı taşımaktadır.

My Safmarine nedir, tracking nasıl yapılır, iletişim bilgileri ve daha fazlası NakliyemKolay’da.

SAFMARİNE TÜRK İHRACATÇISININ HİZMETİNDE

Safmarine, konteyner yük taşımacılığı servisi sunan dünya çapında bilinen bir deniz taşımacılığı şirketidir.

Tam adı Safmarine Container Lines N.olan şirket 1946’da Güney Afrika’da kurulmuştur. 1996 bir Belçika firması ile birleşen şirket, 1999 yılında ise konteyner taşımacılığının liderlerinden Maersk Grup tarafından satın alınmıştır. Firma hala Maersk bünyesinde faaliyetine devam etmektedir.

Türkiye’de de oldukça faal bir firma olan Safmarine Türkiye’den Uzakdoğu ve Amerika’ya servisleri ile Türk ihracatçılarına hizmet vererek ihraç ürünlerini taşımaktadır.

MY SAFMARİNE NEDİR?

My Safmarine, şirketin bu gemi programını kullanarak yük taşıtacak kişi ve kurumlar için devreye aldığı çevrim içi bir programdır. Bu program sayesinde gönderim yapacak olanlar tüm işlemlerini tek bir panel üzerinden gerçekleştirebilmektedir. My Safmarine kullanılarak rezervasyon, navlun teklifi alınabilir, gemi ve konteyner takibi yapılabilir, yükleme belgeleri hazırlanabilir, konşimento yazdırılabilir, VGM gönderilebilir hatta otomatik ödeme talimatları verilebilir. 

Şirket bu hizmeti ile gönderim sürecini kolaylaştırıp, evrak işlerini ve maliyetlerini azaltmayı hedeflediği gibi kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini de sağlamaktadır.

MY SAFMARİNE NASIL KULLANILIR?

Müşterilerinin işlemlerini en hızlı şekilde ve tek bir noktadan yapılabilmesini sağlayan bu hizmeti kullanmak için öncelikle bir üyelik oluşturmak gerekmektedir.

Kayıtlı üye olmak içinse gereken bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gerekiyor. Şirket bu aşamadan sonra bilgileri kontrol edip üyeliği onaylıyor. Şirketin onay süreci gönderilen kayıttan itibaren 30 dakika içinde olacaktır.

Sonuç olarak kullanıcı adı ve şifreniz olduğu zaman sistemi istediğiniz an, istediğiniz yerden, bilgisayardan ya da akıllı telefondan kullanabilir, tüm Safmarine işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Sistemi kullanmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

GİRİŞ YAPMA

Mevcut kullanıcı adı ve şifre sitenin sağındaki “Giriş yap” sekmesine tıklandıktan sonra açılan kutucuklara yazılmalı. Doğru girilen şifre ve kullanıcı adı ile birlikte sistemin kapıları sonuna kadar açılıyor. Sistemi daha kolay kullanmak için dil değişikliği de yapılabiliyor.

Sisteme giriş yapıldığında karşınıza çıkan sayfanın üst kısmında bu sistemi kullanarak yapabileceklerinizi görürsünüz. Burada navlun teklifi al, rezervasyon yaptır, yönet ve izle sekmeleri bulunmaktadır. Bu sekmelerin her biri yük sevkiyatının bir başka aşamasının online yapılabilmesini sağlar.

NAVLUN TEKLİFİ ALMA

My Safmarine ile yapılabilen en önemli işlem navlun teklifi alma. Bunun için önce navlun tarife sorgulama sekmesine basılır. Karşınıza navlun bulun ve tarife sorgulama bölümleri çıkacaktır. Navlun bul kısmına gelerek,

  • Yükü gönderen şehir/ülke veya bölge
  • Yükün gideceği şehir/ülke ve bölge
  • Yükün niteliği( Tehlikeli madde, kuru yük, ısı kontrollü gitmesi gereken yük vb)
  • Konteyner tipi
  • Geminin beklenen kalkış tarihi gibi bilgiler doğru olarak girilir ve “Arama” butonuna basılarak servis verilen herhangi bir liman için navlun fiyatı alınabilir.

Bu sekmede işlemleriniz bittiğinde geri gidip tarife sorgulama da yapabilirsiniz. Bunu için de istenen bilgileri gerekli yerlere girmeniz gerekmektedir.

MY SAFMARİNE İLE REZERVASYON YAPTIRMA

Navlun fiyatı alındıktan sonra sıra rezervasyon yaptırmaya gelir. Bu sekmeye tıklandığında yükleme noktası, varış noktası, navlunu ödeyen taraf, geminin en erken kalkış tarihi, rezervasyondaki konteynerler, yüklenecek mal, konteyner tipi ve ebadı konteyner sayısı ve ağırlık bilgisi verilerek online rezervasyon yaptırılır.

“YÖNET” SEKMESİ İLE YAPILABİLENLER

Bu sekme ile konşimento talimatı yollanabilir, bu konşimento basılabilir, VGM bilgisi görülebilir. Ayrıca yapılan bir yüklemenin varış veya gecikme bilgileri de bu sekmeden görüntülenebilir.

MY SAFMARİNE TRACKİNG

Safmarine konteyner takibi yapmak için de söz konusu bu program rahatlıkla kullanılabilir.

Sistemdeki “İzle” sekmesi yükün içinde bulunduğu konteynerin o an nerede olduğunu görmenizi sağlar. Bunun için elinizde konteyner numarasını olması yeterli. İlgili kutuya bu numarayı yazdığınızda konteynerin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

SAFMARİNE İLETİŞİM

Safmarine iletişim bilgileri, bu denizcilik şirketine ulaşmayı sağlayan  adres, telefon numarası veya e-posta adreslerini içerir.

Dünyanın 130 ülkesi ile birlikte Türkiye’de de faaliyette olan Safmarine’nin  ülke ofisi İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Firma 1999 yılından bu yana kendi ofisiyle Türkiye’de hizmet vermektedir.

Şirketin gemileri Türkiye’de Ambarlı, Gemlik, İzmir Aliağa, İzmit, İskenderun Limakport, Mersin, Tekirdağ ve Çanakkale limanlarına uğrak yapmakta, ihracat yüklerini dünyaya taşırken, ithalat yüklerini de Türkiye’ye getirmektedir. Safmarine iletişim bilgilerine de bu aşamada ihtiyaç vardır.  

Safmarine adres iletişim için gereken ilk bilgidir ve  Türkiye söz konusuysa akla şirketin İstanbul ofisi gelmektedir.

Safmarine İstanbul’a ulaşmak için kullanılabilecek adres; 

Saray Mahallesi Dr.Adnan Büyükdeniz Caddesi Akkom Ofis Park 2 2. Blok No: 4 Kat: 17 Ümraniye / İstanbul’dur.

Safmarine ile telefon vasıtasıyla iletişim kurmak için aranacak numara ise 444 725 1’dir.

Şirkete Türkiye’den ayrıca mail yolu ile de iletişim kurulabilir.

İthalat gönderileri için [email protected] 

İhracat gönderileri için [email protected]  e-posta adresleri kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir