Kıtalar Arası Nakliyede Deniz Yolu Taşımacılığı

Nakliye Artık Daha Kolay

Kıtalar Arası Nakliyede Deniz Yolu Taşımacılığı

Dünya ülkeleri arasında bulunduğu konum itibariyle deniz yolu taşımacılığında ülkemiz ithalat ihracat sirkülasyonuna köprü olmaktadır. Dış piyasa pazarında gün be gün gelişmeler yaşanması nakliye firmalarının deniz yolu taşımacılığına yönelimini mecburi kılmıştır. Özellikle ticari firmaların kullandığı deniz yolu taşımacılığı kıtalar arası gönderilerde büyük yer kaplamaktadır.

 

Kobilerin nakliye işlemlerini kolaylaştırıyoruz

Kıtalar arası gönderilerinizde nakliye firmaları gönderinizin fiziki özelliğine, ambalaj şekline ve gönderinizin boyutuna göre size hava yolu, kara yolu ve deniz yolu taşımacılıkları olmak üzere en uygun taşımacılık yolunu tavsiye edecektir. Ticari alanda nakliye firmalarından lojistik destek talebinde bulunan şirketler yavaş teslimat şekli olan deniz yolu taşımacılığını gönderilerinin büyük oluşu nedeniyle tercih etmektedir. Diğer taşımacılık yollarına oranla çok daha büyük hacme sahip malları deniz yolu taşımacılığı kullanarak istediğiniz adrese ulaştırabilirsiniz. Deniz yolu taşımacılığı tercih sebepleri arasında ulaşılamama kotasının olmaması, tek bir gidişte istenilen adrese fazla ürün ulaştırılabilmesi, diğer taşıma yollarına oranla ziyan olma olasılığının çok daha düşük olması ve gönderiye farklı herhangi bir zarar gelme olasılığının olmayışı sebeplerin başında gelmektedir. Dünya dış piyasasında var olan ithalat ihracat sirkülasyonunun %90 kadar büyük bölümü nakliye firmaları eşliğinde deniz yolu taşımacılığı kullanılarak yapılmaktadır. Kıtalar arası gönderi teslimatında nakliye firmaları deniz yolu taşımacılığında mesafede ve ağırlıkta sınır tanımadan sizlerin gönderi teslimatınızı gerçekleştirmektedir. Sizlerin kıtalar arası gönderi sorununuza lojistik desteğiyle çözüm olan nakliye firmaları teslimat anına kadar sizlerle irtibat halinde olarak gönderinize dair bilgi almanıza da yardımcı olacaktır. Kaliteli hizmet beklentiniz var ise çalışacağınız nakliye firmasının tecrübeli ve kaliteli olmasına önem vermeniz sizi kaliteli hizmete ulaştıracaktır. Deniz yolu taşımacılığında nakliye firmaları müşteri talebine yönelik olarak dökme yük, parsiyel servis ve kapıdan kapıya taşımalık gibi sorunlarınıza da çözüm bulabilmektedir.

 

Kara yolu, hava yolu, deniz yolu taşımacılıklarından hangisini talep ederseniz nakliye firmaları talebiniz üzerine seçtiğiniz güzergâhtan giderek gönderinizi istediğiniz adrese ulaştıracaktır. Garantili ve güvenli teslimat güvencesini sizlere sunan nakliye firmaları sizlerin ekonomisinde de size uygun fiyatlandırmalar yaparak zamandan kazanç maddiyattan kayıp ikilemine sizi düşürmeyecektir. Zamandan da nakitten de kazanmanıza yönelik çalışan nakliye firmaları sizlerin memnuniyetine gönderinizin zamanında teslim edilmesi kadar önem vermektedir.

2 cevap

  1. eda dedi ki:

    Öncelikle merhabalar, deniz yoluna ve ticarete büyük ilgim bulunmakta ve size bir sorum olucaktır cevaplarsanız çok sevineceğim.Dezin yolu en güvenli taşımacılık olmasına rağmen bir o kadar da tehlikelidir, dünya üstünde genel olarak deniz yolu taşımacılığının olumsuzlukları nelerdir?

  2. admin dedi ki:

    Eda Hanım merhabalar,
    Denizyolunun ticarette en çok öne çıkan negatif tarafı hız problemidir. Çin – Türkiye arasındaki bir ticarette transit sürenin ortalama 30 gün olduğu düşünülürse, bu ciddi bir dezavantaj yaratır. Ayrıca karayoluna göre kapıdan kapıya tek aktarma ile taşıma yapılabilirken, denizyolunda çok sayıda aktarma yapılır. Maliyet avantajı ise genelde tüm bu negatif alanları kapatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp