Safmarine Gemi Takip | Safmarine Gemi Programı | 2020 NakliyemKolay

Nakliye Artık Daha Kolay

Safmarine Gemi Takip | Safmarine Gemi Programı | 2020 NakliyemKolay

SAFMARİNE GEMİ TAKİP | SAFMARİNE GEMİ PROGRAMI

Safmarine gemi takip, ihracat yüklerini bu şirketin gemileri ile Afrika,  Avrupa, Uzak Doğu, Hint Okyanusu, Orta Doğu, Kuzey Amerika ya da Güney Amerika’ya gönderenlerin yapacağı bir işlemdir. Bu işlem ile içinde kendi yükünü taşıyan geminin nerede olduğu, varış imanına ulaşması anlık olarak talip edilebilir. 

Safmarine gemi takip programı, port to port işlemler, msc schedule ve diğer tüm detaylar NakliyemKolay.com’da…

SAFMARİNE GEMİ PROGRAMI

Safmarine gemi programı 1946 yılında Güney Afrika’da, sanayiciler ve Amerikalı gemi sahipleri tarafından kurulan bir deniz taşımacılığı şirketidir. Şirketin ana faaliyet konusu günümüzde konteyner taşımacılığıdır. Adının tam açılımı “South African Marine Corporation”dır.

1996 yılında Belçika firması CMBT ile birleşip merkezini de Cape Town’dan Antwerp’e taşıyan şirket,  1999 yılında ise konteyner taşımacılığının dünyadaki en büyük şirketlerinden biri olan Danimarkalı A.P. Moller Maersk grubu tarafından satın alınmıştır. 2012 yılında merkezini Antwerp’ten Kopenhag’a taşıyan şirket Maersk bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Şirket özellikle Afrika ve Ortadoğu pazarlarını kendisine hedef olarak belirlerken, Hint Yarımadası ve Güney Amerika’ya deniz taşımacılığı konusunda da uzmanlaşmıştır. Ancak şirket, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Akdeniz ve Uzak Doğu’da da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir.

İlk gemisi 1954 yılında denize indirilen ve 1970’lerde sektörün gelişimi ile konteyner gemilerini filosuna ekleyen Safmarine günümüzde sahip olduğu ve kiraladığı 600’den fazla gemi ile yılda 1.500.000 TEU yük taşıması gerçekleştirmektedir. Farklı ürünler için farklı çözümler üreten şirket, sıcaklık kontrollü taşımanın yanı sıra ölçü dışı gönderileri özel olarak ele alarak, taşımaktadır. 110’dan fazla ülkeye ve 320 limana ulaşmayı sağlayan Safmarine son dönemde kuru yük, soğuk hava kargo, tehlikeli yük, özel ve proje taşımacılığı yapmaktadır.

Şirket hali hazırda 130 ülkede faaliyet gösteriyor ve yaklaşık 76 bin kişiyi istihdam ediyor.

SAFMARİNE SCHEDULE PORT TO PORT

Safmarine Schedule port to port taşımacılık yapan gemi programlarından biridir ama müşteri ihtiyaç ve beklentilerine göre door to door hizmet verdiği dönemler ve projeler de vardır.

Limandan limana yani port to port taşımacılık, yükün depo veya üretim merkezi gibi noktalardan yükleme limanına kadar nakliye hizmetlerini içermemesi nedeniyle kapıdan kapıya yani door to door taşımacılıktan farklıdır. Aynı şekilde, varışta, malın limandan varış noktasına taşınması dahil değildir. Bu işi yükü teslim alan kendisi gerçekleştirir.

Safmarine gemi takip port toport hizmet alanların ihtiyaç duyacağı bir  işlemdir.  

Safmarine’in intermodal taşımacılık hizmetleri kapsamında limandan yükün gerekli noktalara taşınmasını da üstlendiği durumlar vardır. Kapıdan kapıya taşıma hizmeti vererek müşterilerinin işini kolaylaştıran şirket bunu iç nakliye hizmeti vererek yapmaktadır.

Safmarine ile dünyanın herhangi bir noktasına yük göndermeye hazırlananlar, yüklerinin liman/depo teslimi ya da kapıya teslimi konusunda isteklerini belirttikleri takdirde şirket bu isteğe göre taşıma gerçekleştirmektedir.

Şirket bu aşamada limana gelen yükleri entegre ulaşım modları ile varış noktasına götürmeyi de üstleniyor. Gerek kara yolu gerekse de demiryolu ile son nihai varış noktasına malları ulaştıran Safmarine Schedule verdiği gümrükleme hizmeti ile de müşterilerine limanda zaman kazandırmaktadır.

Öte yandan şirketin, yükün limana getirilmesini isteğe bağlı olarak üstlendiği durumlar da vardır.

SAFMARİNE GEMİ TAKİP

Safmarine gemi takip işlemini, bu firmanın gemileri ile dünyanın herhangi bir noktasına yük gönderenler gerekleştirmek isterler. Zira geminin ne zaman varış limanında olacağı yüklerin ne zaman telim edileceği gönderenler tarafından merak edilir. Anlık bilgilerin alınabileceği gemi takip ile hem konteyner hem de yük takibi gerçekleştirilmiş olur ve gemi limana yanaşıp, yük boşaltıldığında takibi yapanlar bunları anında öğrenir.

SAFMARİNE GEMİ TAKİP PROGRAMI

Safmarine gemi takip programı kullanarak, yükün ve geminin rotası rahatlıkla izlenebilir. Bunun için şirketin sunduğu çevrimiçi hizmet olan My Safmarine kullanılabileceği gibi, NakliyemKolay’ın takip programından da faydalanılabilir.

Ayrıca gemilerin hareketleri ve gemilerin liman ve limanlardaki mevcut konumları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan açık, topluluk temelli bir proje olan MarineTraffic programı da bu amaç için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp