Marport Limanı / Vgm / Konteyner Sorgulama | NakliyemKolay

Nakliye Artık Daha Kolay

Marport Limanı / Vgm / Konteyner Sorgulama | NakliyemKolay

MARPORT LİMANI / VGM / KONTEYNER SORGULAMA

Marport Limanı İstanbul’da faaliyet gösteren en önemli konteyner limanları arasındadır. 530 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu olan Marport 2018 yılında 1 milyon 573 bin 601 TEU yükün elleçlendiği bir limandır.  Bu rakam 2017’ye göre konteyner elleçlenmesinde bir düşüş yaşandığını ortaya koymaktadır. 2017’de Marport 1 milyon 711 bin 357 TEU konteyner elleçlemesi ile Türk ekonomisine  ciddi bir katkı sunmuştur. ü Limandaki en yüksek elleçleme ise 2016’da gerçekleştirilmiştir. O yıl Marport’ta 1 milyon 846 bin 995 TEU konteyner yükü elleçlemesi yapılmıştır. Limanın maksimum kapasitesi ise 2 milyon 300 bin TEU’dur.

MARPORT LİMANI KURULUŞU

1996 yılında, Limar olarak Ambarlı Liman Kompleksinde konteyner terminali olarak hizmet verilmeye başlanmıştır. 2001 yılında Arkas ve TIL yatırım ortaklığıyla birlikte Ambarlı’da bulunan Armaport satın alınarak Marport Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur.  8 giriş 10 çıkış kapısı bulunan Liman 7 adet rıhtıma sahiptir.

MARPORT ADRES

Ambarlı Limanı’nda faaliyet gösteren Marport Liman, Marmara Mahallesi Limanlar Yolu Caddesi No:53 34526 Beylikdüzü, Istanbul adresinde konuşlanmıştır. Limana 0 212 866 52 00 telefonun yanı sıra   [email protected] adresinden de ulaşılabilir.

Marport Liman işletmeleri sunduğu online hizmetler ile limanı kullananlara büyük  kolaylıklar sağlıyor. Online işlemler içinde;

MARPORT LİMANI KONTEYNER SORGULAMA

Marport limanı konteyner sorgulama için, konteyner numarasına ihtiyaç vardır. Limanın internet sitesine girerek online işlemler sekmesinde bulunan konteyner sorgulama aracına konteyner numarası yazıldığında yükün içinde olduğu konteynerin nerede olduğu öğrenilir. Birden fazla konteyner sorgulama için her bir satıra bir konteyner numarası yazılarak işlem yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp