MSC İstanbul İletişim Bilgileri | NakliyemKolay.com

Nakliye Artık Daha Kolay

MSC İstanbul İletişim Bilgileri | NakliyemKolay.com

MSC İSTANBUL İLETİŞİM BİLGİLERİ

MSC İstanbul iletişim bilgileri, Türkiye’nin hem nüfus olarak en büyük, hem de ekonomik açıdan en etkili şehri olan İstanbul’dan dünyanın herhangi bir noktasına denizyolu ile yük sevkiyatı yapacak iş insanları için önemlidir. Bu bilgileri kullanarak MSC’ye ulaşan iş insanları, ihracat yüklerini İstanbul limanlarına sıklıkla uğrak yapan bu firmaya teslim etmektedirler.

MSC GEMİ PROGRAMI

MSC gemi programı dünyanın tüm büyük limanlarında 50 yıldır faaliyet gösteren, konteyner gemi kapasitesi bakımından dünyanın ikinci büyük gemi programıdır.

MSC’nin gemileri 1970 yılından bu yana dünya sularında boy göstermekte ve ticari ürünlerin ülkelerarasında transferinde büyük rol oynamaktadır.

155 ülkede faaliyet gösteren MSC, özellikle konteyner taşımacılığında lider şirketlerden biri olarak kabul edilmektedir. Tek bir gemi operasyonundan, 520 gemilik filoya ulaşan firma bu filosu ile yılda yaklaşık 21 milyon TEU yük taşırken, 200 rotada yaklaşık 500 limana da uğrak yapıyor.

Şu an MSC’nin Afrika, Avustralya, Brezilya, Çin, Avrupa, Hindistan, Ortadoğu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kendine ait konteyner limanları da bulunmaktadır.

MSC Gemi Acenteliği şu anda İstanbul, İzmir, Mersin, Bursa, Antalya ve Trabzon gibi Türkiye’nin belli başlı limanlarından direkt ve aktarmalı servisleri ile Türkiye’nin ihracat ve ithalat yüklerini taşıyor.

Kuzey Avrupa, Uzakdoğu, Batı Akdeniz, Adriyatik, Karadeniz ve Arap Körfezi’ne haftalık 18 servisi bulunan MSC Gemi Acenteliği, Türkiye’den en fazla direkt servis veren armatör konumundadır.

MSC’nin dünyadaki 493 acentesi arasında Türkiye 15 acentesi de vardır. MSC İstanbul da bu acentelerden biridir.  

Firmanın İstanbul’da acente açmasındaki en önemli etken ise kentin ihracat ve ithalattaki yük hareketliğinin fazla oluşudur. Zira İstanbul Türkiye’nin en çok ihracat yapılan şehridir.

Türkiye 2019 yılında 165 milyar 959 milyon dolarlık ihracat yaparken ihracatın yüzde 42’si İstanbullu iş insanları tarafından gerçekleştirdi. İstanbul’dan 2019’da 0.1 milyar dolarlık ihracat yapıldı.

Bir deniz ve liman kenti olan şehirde ihracat ve ithalat işlemleri için karayolu kullanılsa da denizyolunun da önemli payının olması denizcilik şirketlerinin İstanbul’a ayrı bir önem vermesini sağlamıştır.

Öte yandan İstanbul’un Marmara Bölgesi’nin başkenti konumunda olması ve İstanbul’dan tüm Marmara’ya ulaşma imkanı olması da kentin önemini artırmaktadır. MSC gemileri aldıkları yükü dünyaya taşırken, getirdikleri ithalat yüklerinin de İstanbul’dan tüm bölgeye dağılmasında pay sahibidir.

MSC’nin İstanbul’da etkin olmasının bir diğer sebebi de Ambarlı Limanında faaliyet gösteren Marport’u satın almak için girişimde bulunmuş olmasıdır. Rekabet Kurumu 2019’un son günlerinde firmaya bağlı liman işletme şirketi olan Terminal Investment Limited’in (TİL) satın almak istediği MARPORT ile ilgili inceleme başlatmıştı ancak TİL’in internet sitesinde  Marport Gruba ait limanlar arasında gösterilmektedir. Yani MSC artık İstanbul’da aynı zamanda bir liman işletmecisidir.

Öte yandan firmanın filosu içinde MSC İstanbul isminde bir gemi de bulunuyor. Güney Kore’deki STX Tersanesi’ne inşa ettirilen bu gemi6 bin 652 TEU taşıma kapasiteli ve 399 metre uzunluğa sahip.

MSC İSTANBUL 1978’DEN BERİ FAALİYETTE

MSC İstanbul, 40 yıldan daha uzun bir süredir kentte hizmet vermektedir.

Şirket, Arkas Denizcilik ve Nakliyat’ın 1978 yılında Türkiye temsilciliğini alması ile hizmete başlamıştır. MSC, 1995 yılında Arkas içinde ayrı ve özerk bir ortaklık yapılanmasıyla MSC Gemi Acenteliği ismiyle hizmet vermeye başladı. MSC Gemi Acenteliği’nin en önemli sac ayaklarından biri ise MSC İstanbul’dur.

Şirketin 2014 itibariyle ödenmiş sermayesi 300.000 TL’dir.

MSC İstanbul’dan ayrıca kruvaziyer gemileri ile turizm amaçlı yolcu taşımacılığı da yapmaktadır.

MSC İSTANBUL İLETİŞİM

MSC İstanbul iletişim bilgileri, firma ile dünyanın herhangi bir limanına yük göndermek isteyenler tarafından aranmaktadır.

Firma İzmir’de son derece merkezi bir konumda bulunmaktadır.
MSC İstanbul Kore Şehitleri Caddesi No: 25 Zincirlikuyu/Şişli adresinde faaliyet göstermektedir.  Hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Şirkete  0 212 318 8300 numaralı telefon ile de ulaşılabilirken

TUR-info@msc.com mail adresi de iletişim kanallarından biridir.

Şirketin Türkiye’de ayrıca Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, Gebze, Gemlik/Bursa, İskenderun, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, İzmir acenteleri de hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp