Yük Konteynerı Fiyatları 2020 | NakliyemKolay.com

Nakliye Artık Daha Kolay

Yük Konteynerı Fiyatları 2020 | NakliyemKolay.com

YÜK KONTEYNERİ FİYATLARI

Yük konteyneri fiyatları, konteyner almak isteyen ihracatçılar için önemli bir konudur. En uygun fiyatlarla satın aldıkları konteynerlerle taşıma yapmak isteyen  bu kişiler 2. el de alabilecekleri yük konteynerleri için piyasa araştırması yaptıkları takdirde daha makul fiyatlara da ulaşabilirler.

Yük konteyneri fiyatlarını sizin için araştırdık; 2020 yılına ait ortalama 20’lik, 40’lık, high cube, flat rack, open top konteyneri fiyatları ve daha fazlası NakliyemKolay’da.

YÜK KONTEYNER ÇEŞİTLERİ

Yük konteynerleri adı üzerinde içinde yük taşınan konteynerlerdir. Kapasitelerine ve içinde taşınacak yükün niteliğine göre farklı çeşitleri vardır. Konteynerin kapasitesi ve yükün niteliğine göre olan özellikleri yük konteyneri fiyatları üzerinde etkili olan ilki önemli faktördür.

20’LİK YÜK KONTEYNERİ FİYATLARI

20’lik yük konteyneri fiyatları 2. elde 2020 yılı için ortalama 10 bin liradan başlamaktadır. Bu rakam konteyner üreticisinden alındığında biraz daha yüksek olmaktadır. Üreticisinden alınan 20’ik bir yük konteyneri için 20 bin TL ve üzeri ödeme yapmak gerekir  

20’lik konteynerler genel amaçlı konteynerlerdendir. Her tarafı kapalı olan bu konteynerler ile her türlü kuru yük taşıması yapılır.  İç uzunluğu 5.895 metre olan bu konteynerle maksimum 28 bin 230 Kg yük taşınabilir.

40’LIK YÜK KONTEYNERİ FİYATLARI

40’lık standart konteyner genel amaçlı konteynerler arasında yer alır. Her taraftan kapalı olan konteyner türüdür. Her türlü kuru yük için standart konteynerler kullanılır. Standart 40’lık konteyner, taşıma ağırlığı 20’lik konteynere göre daha az olmasına rağmen taşıma kapasitesi hacim olarak daha fazladır.

İç uzunluğu 12.029 metre olan konteyner 67 metreküp iç hacme sahiptir. Maksimum yük ağırlığı ise 26 bin 700 Kg olan bu yük konteynerinin ortalama 2. el satış fiyatı ise 12 bin 500 TL ile 15 bin TL arasındadır.

40’lık yük konteynerinin sıfırının fiyatı ise ortalama 33 bin TL’dir.

40’LIK HİGH CUBE YÜK KONTEYNERİ FİYATLARI

Standart konteynerlere benzeyen ama daha uzun olan cube konteynerler genellikle 40” uzunluğundadır. Ancak bazen 45” konteyner olarak da üretilirler. 12.024 metre iç uzunluğu olan bu konteynerin 76 metreküp kapasitesi vardır.  Maksimum yük ağırlığı ise 26 bin 460 Kg’dir. Bu konteynerlerin fiyatı talep bazlı üretildikleri için üreticileri tarafından talebe göre belirlenmektedir. Bu nedenle üreticiler ile direkt temasa geçmek daha makul yük konteyner fiyatları ile satın alma yapmanızı sağlayabilir.

20’LİK FLAT RACK YÜK KONTEYNERİ FİYATLARI

Tavanı ve yan panelleri olmayan Flat rack konteynerler 20 ve 40” olmak üzere iki çeşittir. Esas olarak ağır yükleri, aşırı ağır veya aşırı geniş yükleri taşımak için kullanılır. İç uzunluğu 5 bin 698 metre olan bu konteynerde maksimum yük ağırlığı 21 bin 500 Kg’dir.

Özel yüklerin taşınmasında kullanılan bu tür yük konteyneri fiyatları üreticileri tarafından da talebe ve siparişe göre belirlenmektedir.

40’LIK FLAT RACK YÜK KONTEYNERİ FİYATLARI

Tavanı ve yan panelleri olmayan diğer konteyner çeşidi de 40” flat rack’tır. 20”  flat rack konteynere göre daha fazla yük alır. Ağır yüklerin taşınması için kullanılan 40” Flat rack konteynerin iç uzunluğu 11.832 metre, maksimum yük ağırlığı ise 40 bin 800 Kg’dir. Bu konteynerlerin fiyatları üreticileri tarafından da talebe ve siparişe göre belirlenmektedir. Üreticiler ile direkt temas kurup satın almak daha makul 40’lık flat rack konteyner fiyatları ile satın alma yapmanızı sağlayabilir.

20’LİK OPEN TOP YÜK KONTEYNERİ FİYATLARI

Üstü açık konteynerlerin genel adı open top konteynerdir. Çatısı çıkarılabilir yaylar ve çıkarılabilir brandadan oluşan bu konteynerin de  20’lik ve 40’lık çeşitleri vardır.

Maksimum yük ağırlığı 30 bin 480 kg olan 20’lik Open Top Konteyner fiyatları ile, maksimum yük ağırlığı 26 bin 670 kg olan 40’lık open top yük konteyneri fiyatları için de direkt üretici firmalara ulaşmak daha verimli sonuçlar almanızı sağlar.

20’LİK SOĞUTUCULU YÜK KONTEYNER FİYATLARI

Soğutuculu konteynerler ürünlerin taze bir şekilde taşınmasını sağlama amaçlı kullanılır. Bu konteynerler meyve, sebze, süt ürünleri, et, balık gibi yüklerin taşınması sırasında ısı kontrolü için kullanılırlar. Mobil soğuk hava deposu olarak da adlandırılırlar. 20” ve 40“ olarak iki çeşidi vardır.

İç uzunluğu 5.724 metre, kapasitesi 26 metreküp olan 20” soğutuculu konteynerin maksimum yük ağırlığı 21 bin 450 Kg’dir.

İç uzunluğu 11.840 metre, kapasitesi de 60 metreküp olan

40” soğutuculu konteynerin maksimum yük ağırlığı 26 bin 630 Kg’dir.

20’lik soğutuculu konteyner fiyatları ile 40’lık soğutuculu konteyner fiyatları içine konan özel donanımlar nedeniyle biraz daha yüksek olabilmektedir.

20’LİK BULK KONTEYNER  FİYATI

Tahıl, hayvan yemi, baharat gibi dökme yüklerin taşınması amaçlı kullanılan bulk konteynerler genellikle 20” olarak üretilirler. İç uzunluğu 5.934 metre lan bu konteynerin kapasitesi 32 metreküp, maksimum yük ağırlığı da 21 bin 550 Kg’dir.

20’LİK TANK KONTEYNER FİYATI

Tank konteynerler sıvı yükler için kullanılır. Sıvı yüklerin içine gıda maddelerinden meyve suları, alkollü içkiler, tatlı yağlar girerken, kimyasallar: yakıtlar, toksik maddeler, korozyon önleyici maddeler gibi tehlikeli maddeler de tank konteynerler ile taşınır.

İç uzunluğu 6 bin 058 metre olan 20’lik tank konteynerin maksimum yük ağırlığı 26 bin 290 Kg’dir. Tank konteyner fiyatları için de üretici ya da 2. el olarak satan firmalara ulaşmak daha uygun fiyatlarla satın almanızı sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp