My Maersk Nedir | Adım Adım Maersk Line Nasıl Kullanılır | NakliyemKolay

Nakliye Artık Daha Kolay

My Maersk Nedir | Adım Adım Maersk Line Nasıl Kullanılır | NakliyemKolay

MY MAERSK İLE DAHA KOLAY İHRACAT YOLCULUĞU

My Maersk, dünyanın en büyük deniz taşımacılığı şirketlerinden biri olan, konteyner taşımacısı bu firmanın  müşterilerine sunduğu kişiye özel ya da başka bir deyişle kişiselleştirilmiş hizmettir. 

Bu hizmet ile,  taşıma yaptıran ihracatçılar, navlun teklifi almaktan, varış adresine ulaşan yükün alıcısına teslim edilmesine kadar uzanan süreci en başından itibaren kontrol altında tutabiliyor. 

MAERSK LİNE KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

Gemi işletmeciliği ve deniz taşımacılığı alanında hizmet veren; dünyanın en büyük denizcilik firmalarından biri olan  Maersk line vessel schedule; 1904 yılında Danimarka’da kuruldu. 2000 yılında Sealand firmasını da bünyesine katarak ismini Maersk Sealand&Maersk Lojistik olarak değiştiren şirket 2006 yılında ise P&O Nedlloyd isimli bir firmayla birleşmiştir. 

116 yıllık geçmişe sahip firmanın yüzde 100’ü, 2008 yılında yapılan katılım anlaşması ile R.P.Moller adlı taşımacılık şirketine katılmıştır.  Grubun bünyesinde  Safmarine, Seago Line, MCC gibi diğer dev markalar da bulunmaktadır. Firma hali hazırda 500 konteyner gemisi ile hizmet vermektedir.

1993 yılından bu yana Türkiye ofisi ile Türk ihracatçılara hizmet veremeye başlayan Maersk Line, Türkiye’de 7 limandan düzenli sefer yapmaktadır.

MAERSK KULLANICILARINA ÖZEL HİZMET 

Şirket,  müşterilerinin iş ve işlemlerinin daha kolay hale gelmesi içi internet sitesinde üyelik ile aktive olan bir sistem geliştirmiş. Mybeta  Maersk adı da  verilen bu sistemde ihracat yükünü bu şirket ile  göndermeyi düşünen kişi ve kurumların tüm işlemleri online olarak yapılabiliyor. My Maersk Line ile navlun telifi almaktan, rezervasyon kaydı oluşturmaya, yük ve konteyner takibine kadar denizaşırı yolculukla ilgili her tür işlem kolay bir şekilde yapılabiliyor.  Bu sisteme Mybeta Maersk linki kullanılarak da girilebilmektedir.

MY MAERSK NASIL KULLANILIR?

Sistemi kullanarak dünyanın herhangi bir limanına daha da kolaylaşmış işlemler sonunda yük göndermek için yapılması gerekenler maddeler halinde şöyle:

Öncelikle sisteme giriş için üye olmak, bir kullanıcı adı ve şifreye sahip olmak gerekiyor. 

Mevcut kullanıcı adı ve şifre sitenin sağındaki “Giriş yap” sekmesine tıklandıktan sonra açılan kutucuklara yazılmalı. Doğru girilen şifre ve kullanıcı adı ile birlikte My Maersk’in kolaylıklar dünyası karşınıza geliyor. Sistemi daha kolay kullanmak için dil değişikliği yapılabiliyor.

Sisteme giriş yapıldığında karşınıza çıkan sayfanın üst kısmında bu sistemi kullanarak yapabileceklerinizi görürsünüz.  Burada navlun teklifi al, rezervasyon yaptır, yönet ve izle sekmeleri bulunmaktadır. Bu sekmelerin her biri yük sevkıyatının bir başka aşamasının online yapılabilmesini sağlar.

MY MAERSK LINE İLE NAVLUN TEKLİFİ ALMA

My Maersk Line ile yapılabilen ilk ve belki de en önemli işlem navlun teklifi alma. Bunun için önce navlun tekli al sekmesine basılır.  Karşınıza navlun bulun ve tarife sorgulama bölümleri çıkacaktır. Navlun bul kısmına gelerek,

  • Yükü gönderen şehir/ülke veya bölge
  • Yükün gideceği şehir/ülke ve bölge
  • Yükün niteliği( Tehlikeli madde, kuru yük, ısı kontrollü gitmesi gereken yük vb)
  • Konteyner tipi ( Göndericiye ait konteyner tipi de olabilir)
  • Geminin beklenen kalkış tarihi gibi bilgiler doğru olarak girilir ve “Arama” butonuna basılarak servis verilen herhangi bir liman için navlun fiyatı alınabilir.

REZERVASYON YAPTIRMA

Navlun fiyatı alındıktan sonra sıra rezervasyon yaptırmaya gelir. Bu sekmeye tıklandığında yükleme noktası, varış noktası, navlunu ödeyen taraf, geminin en erken kalkış tarihi, rezervasyondaki konteynerler, yüklenecek mal, konteyner tipi ve ebadı konteyner sayısı ve ağırlık bilgisi verilerek online rezervasyon yaptırılır.

“YÖNET” SEKMESİ İLE YAPILABİLENLER

Bu sekme ile konşimento talimatı yollanabilir, bu konşimento basılabilir, VGM bilgisi görülebilir. Ayrıca yapılan bir yüklemenin varış veya gecikme bilgileri de bu sekmeden görüntülenebilir.

Sistemdeki son sekme ise “İzle” sekmesi. Bu sekme yapılan yüklemelerde konteynerin o an nerede olduğunu görmenizi sağlar. Bunun için elinizde konteyner numarasını olması yeterli. İlgili kutuya bu numarayı yazdığınızda konteynerin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Söz konusu işlemlerin hepsi gönderim için bu şirketin  tercih edilmesi durumunda yapılabilmektedir.

MAERSK GEMİ TAKİP

Maersk gemi takip ile de, dünyanın herhangi bir denizinde yol alan  gemiyi harita üzerinden gerçek zamanlı takip edebilirsiniz. Bu sayede geminin pozisyonunu ve varış limanına ulaşma durumunu kontrol edilebilir.  Gemi takibini NakliyemKolay’ın ilgili sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp