Yılport Konteyner Sorgulama VGM | Konteyner Takip | NakliyemKolay.com

Nakliye Artık Daha Kolay

Yılport Konteyner Sorgulama VGM | Konteyner Takip | NakliyemKolay.com

YILPORT KONTEYNER SORGULAMA VGM

Yılport konteyner sorgulama, ihracat yükü bu liman bünyesinde yer alan  terminallerden kalkan bir gemide olan ya da beklediği ithalat yükü bu limanlardan birine yanaşacak gemide olanların yapacağı bir işlemdir.

Yılport Liman konteyner sorgulama ile ilgili detaylar NumunemKolay’da…

YILPORT KONTEYNER SORGULAMA İŞLEMLERİ

Yılport konteyner sorgulama işlemleri, liman işletmesinin dünyadaki tüm konteyner terminalleri için yapılabilen bir işlemdir.

Yılport Limanı Türkiye’deki özel limanlar arasında hem ülkede hem de yurtdışında çok sayıda terminali bulunan limanlardan biridir. Liman, Yılport Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Holding, Sedef Limanı’nın 2004 yılında, Alemdar Limanı’nın da 1 Ocak 2005’de satın alınarak YILPORT Konteyner Terminali ve Liman İşletmeciliği A.Ş. çatısı altında birleştirilmesiyle limancılık operasyonlarına başladı. 

Yıldırım Grubu’nun liman ve konteyner terminal operasyonlarını tek bir çatı altında birleştirmek için Ağustos 2011’de kurduğu YILPORT Holding A.Ş. Türkiye dışında İsveç, Norveç, Portekiz, İspanya, Ekvador, Peru ve Malta terminalleri ile Drewry 2017 sıralamasında, dünyanın en büyük 12. terminal terminal operatörü unvanını almıştır. 2018 yılında 10 milyon TEU konsolide konteyner kapasitesi olan Yılport 2025’te 33.75 milyon TEU kapasiteye ulaşma hedefinde.

İşte bu limanı kullanarak ticaret yapacak kişi ve kurumlar, Liman’a ait terminallerden kalkan bir gemide yer alan konteynerlerini takip etmek için Yılport konteyner sorgulama işlemi yapmak durumunda olacaklardır.

Yapılacak işlemin sonunda konteynerin içinde bulunduğu gemini limana yanaşıp yanaşmadığı, eğer gemi henüz limana gelmediyse nerede olduğu, gecikmenin nedeni gibi anlık bilgilere ulaşılabilir.  

YILPORT KONTEYNER TAKİP

Yılport konteyner takip, limanın internet sitesindeki “Online İşlemler” menüsünde bulunan ‘konteyner ara’ sekmesinden gerçekleştirilir. Sekmeye girildiğinde ekrana gelen kutucuğa konteyner numarasının yazılması bu işlem için yeterli olacaktır. Bir seferde en fazla 60 konteyner araması yapılabilirken, aranacak konteyner numarası birden fazla ise aralarına virgül koymak gereklidir. Konteyner takip Yılport gemi izleme şeklinde de yapılabilir.

Yılport konteyner takibi Gebze terminal için info@yilport.com.tr e-posta üzerinden ya da müşteri hizmetleri servisi aranarak da yapılabilir. Telefonla takip yapılacaksa Gebze terminal için 0 262 679 76 00 numaralı telefon aranabilir. 

Gemport için takip yapılacaksa gemport@yilport.com veya ticaret@gemport.com.tr e-posta adresleri ile 0 224 524 8830 numaralı telefon kullanılabilir.

YILPORT KONTEYNER İZLEME

Yılport konteyner ve izleme işlemi, limanın dünyadaki tüm konteyner taşıması yapan terminalleri için gerçekleştirilebilen bir işlemdir.  İşlemi yaparken, ülke ve liman seçimi yapılarak, konteyner nerede öğrenilebilir.

İşlem Yılport’un Türkiye’de konteyner hizmeti verdiği Gemport ya da Gebze limanı için yapılabileceği gibi Latin Amerika’da Ekvator’da faaliyette olan Puerto Bolivar Limanı için de gerçekleştirilebilir. Norveç’in Oslo, İsveç’in de Stockholm limanları da bu hizmetin kapsama alanındadır.

YILPORT KONTEYNER TALEP SORGULAMA

Yılport konteyner talep sorgulama işlemi için de ihtiyaç olunan bilgi konşimento numarasıdır.Dolu çıkış taleplerinize ait güncel durumu konşimento numarası ile sorgulayabilir ve konteynerlerin durumlarını detaylı öğrenebilirsiniz.

Yılport Liman konteyner sorgulama ise, limana yanaşan gemiler için yapılabilen bir işlemdir. İşlem sonucunda ithalat yükü bekleyenler, geminin boşaltılmasının ardından yüklerini teslim alabilirler. Tabii ki Yılport Liman konteyner işlemi sonucunda geminin henüz limana yanaşmadığı bilgisine de ulaşılabilir. Bu durumda gemi izleme yapılarak, söz konusu geminin anlık durumu ile ilgili bilgiye ulaşma yoları denenebilir.

YILPORT VGM 

Yılport VGM hizmeti de vererek müşterilerinin işlerini kolaylaştırıyor. Doğrulanmış Brüt Ağırlık, (DBA) olarak kısaltılan ve İngilizce’si Verified Gross Mass (VGM) 1 Temmuz 2016’dan itibaren tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de yürürlüğe girmiştir. Bu nedenle deniz taşıma şirketlerine gemilere yüklenme öncesinde, belirlenen cut off süresine göre, VGM belgesinin sağlanması gerekmektedir. Aksi halde konteynerlerin gemiye yüklenmesi mümkün değildir.

Yılport VGM online işlemler kapsamında talep oluşturarak hesaplatılmaktadır. Talep oluşturmak için konteyner numarası ve vergi numarası girilip talep oluşturması gerekmektedir. Talep oluştuktan sonra Yılport VGM hesaplamayı yaptırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp