Maersk Gemi Takip | Maersk Gemi Programı | 2020 NakliyemKolay.com

Nakliye Artık Daha Kolay

Maersk Gemi Takip | Maersk Gemi Programı | 2020 NakliyemKolay.com

MAERSK GEMİ TAKİP

Maersk gemi takip ihracat yükünü dünyanın herhangi bir ülkesine bu şirket ile göndermek isteyen ihracatçılar ile ithalat yükleri bu firmanın gemileri ile Türkiye’deki 7 limandan birine gelecek girişimciler tarafından başvurulan bir işlemdir. 

Bu işlem ile konteyner gemisinin nerede olduğunu en yakın sonuçlarla öğrenen kişileri iş programlarını da bu bilgi ışığında gerçekleştirebilirler.

Maersk gemi programı, port to port işlemler, Maersk schedule ve diğer tüm detaylar NakliyemKolay.com’da.

MAERSK GEMİ PROGRAMI

Maersk gemi programı, gemi işletmeciliği ve deniz taşımacılığı alanında hizmet veren; dünyanın en büyük denizcilik firmalarından biridir. 1904 yılında Danimarka’da kurulan şirket 2000 yılında Sealand firmasını da bünyesine katarak ismini Maersk Sealand&Maersk Lojistik olarak değiştirdi. Şirket 2006 yılında ise P&O Nedlloyd isimli bir firmayla birleşmiştir. 

116 yıllık geçmişe sahip firmanın yüzde 100’ü, 2008 yılında yapılan katılım anlaşması ile R.P.Moller adlı taşımacılık şirketine katılmıştır.  Grubun bünyesinde  Safmarine, Seago Line, MCC gibi diğer dev markalar da bulunmaktadır. Firma hali hazırda 500 konteyner gemisi ile hizmet vermektedir.121 ülkede hizmet veren firma 343 limana uğrak yapmaktadır. Şirket sektörün en büyüğü olarak yılda 12 milyon konteyner taşımaktadır.

1993 yılından bu yana Türkiye ofisi ile Türk ihracatçılara hizmet vermeye başlayan Maersk, Türkiye’de 7 limandan düzenli sefer yapmaktadır. Maersk Türkiye’de Aliağa, Ambarlı, Çanakkale, Gemlik, İskenderun, İzmir Alsancak, Marport, Mersin ve Tekirdağ limanlarında da Maersk işlemleri yapılabilmektedir.

MAERSK GEMİ TAKİP PROGRAMI

Maersk gemi takip programı ile firmanın 500 konteyner gemisinden birinde yükü bulunan ihracatçı ya da ithalatçılar yüklerini kontrol etmektedirler. Gemi takibi için firmanın internet sitesinde yer alan takip araçları kullanılabilir.

Yükleme takibi adı altında yapılabilen bu işlem için sevkiyat, konteyner ya da konşimento numarası yazılıp “İzle” denmesi yeterlidir. Bu sayede konteynerin içinde olduğu geminin anlık bilgilerine ulaşılabilir.

Öte yandan aynı sayfadan “bir gemi sefer programı bulun” sekmesinde ise tedarik zincirine en uygun gemi sefer programı bulunabilir. Bunun için yükün çıkış yapacağı limanı ile varış limanı girilip “Ara” butonuna basıldığında en yakın tarihli Maersk seferi ekranınıza gelmektedir.

MYMAERSK İLE GEMİ TAKİBİ

Maersk gemi takibi için kullanılabilecek yollardan biri de şirketin kullanıcılarına özel geliştirdiği MyMaersk programını kullanmaktır.

Şirketin  müşterilerinin iş ve işlemlerini daha kolay yapabilmesi için geliştirdiği bu sistem internet sitesinde üyelik ile aktive oluyor. Mybeta  Maersk adı da  verilen bu sistemde ihracat yükünü bu şirket ile  göndermeyi düşünen kişi ve kurumların tüm işlemleri online olarak yapılabiliyor. My Maersk Line ile navlun telifi almaktan, rezervasyon kaydı oluşturmaya, yük ve konteyner takibine kadar denizaşırı yolculukla ilgili her tür işlem kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bu sisteme Mybeta Maersk linki kullanılarak da girilebilmektedir.

Sisteme giriş için üye olmak, bir kullanıcı adı ve şifreye sahip olmak gerekiyor. Bu şifreyi kullanarak siteye girildiğinde gemi takibi yapmak oldukça kolay bir işlem.

Ayrıca gemilerin hareketleri ve gemilerin liman ve limanlardaki mevcut konumları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan bir program olan MarineTraffic kanalıyla da Maersk gemi takibi yapılabilmektedir. Yapılan işlem ile geminin o an bulunduğu liman ya da enlem boylam bilgileri verilmektedir. Programda ayrıca gemi ile ilgili inşa edildiği tersane, tonaj bilgisi vb. bilgiler de verilmektedir.

Gemi takibini akıllı telefonlara indirilebilecek olan aplikasyon ile yapmak da mümkün. Telefona indirilen Maersk Shipping uygulaması içinde yer alan “Tracking” sekmesinden bu işlem yapılabilir. Burada da ya konteyner numarası yazılmalı ya da kayıtlı kullanıcı ise giriş yapılarak işleme devam edilmelidir.  

MAERSK SCHEDULE PORT TO PORT

Maersk schedule port to port hizmet veren bir gemi programıdır. Port to portdirekt olarak iki liman arasında yapılan yük taşımacılığını ifade etmektedir ve Maersk işte tam da bu hizmeti vermektedir. Türkiye’de örneğin Aliağa Limanı’ndan konteynere yüklenen ihracat malları varış limanında boşaltılır ve sahibinin teslim alacağı ana kadar limanda bekletilir.

NAKLİYEMKOLAY İLE MAERSK GEMİ TAKİP

Maersk gemi takip ile de, dünyanın herhangi bir denizinde yol alan  gemiyi harita üzerinden gerçek zamanlı kontrol edebilirsiniz. Bu sayede geminin pozisyonunu ve varış limanına ulaşma durumunu takip edilebilir.  Gemi takibini NakliyemKolay’ın ilgili sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp