China Shipping Taşımacılık | Gemi Programı | Takip İşlemleri | İletişim

Nakliye Artık Daha Kolay

China Shipping Taşımacılık | Gemi Programı | Takip İşlemleri | İletişim

CHINA SHIPPING TAŞIMACILIK

China Shipping taşımacılık, 1997 yılında kurulan, dünya çapında  konteyner taşımacılığı yapan Çin  Denizcilik şirketidir. CSCL olarak bilinen şirket 2013 yılında bu sektörde yaşanan birleşmeler ve yaşanan pazar daralması neticesinde Çinli Cosco grubu ile birleşme görüşmelerinin ardından bu gurubun bünyesinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

China Shipping ve COSCO entegrasyonu ile kurulan yeni şirket; şimdi Çin COSCO Denizcilik olarak biliniyor ve filo büyüklüğü açısından ve gemi kapasitesi açısından dünyanın üçüncü büyük konteyner taşıyıcısı. Şirket yılda  2 milyon TEU’nun üzerinde yük taşıyor.

China Shipping gemi programı, tracking, cut off, schedule, iletişim ve daha fazlası NakliyemKolay’da.

CHİNA SHİPPİNG GEMİ PROGRAMI

China Shipping gemi programı 1997 yılında kurulduktan sonra dünyanın 8. büyük konteyner taşımacısı olana kadar kendi tüzel kişiliği içinde faaliyet gösterdi. Ancak 2013 yılında sektörde büyük bir değişim baş gösterdi ve konteyner şirketleri ardı ardına birleşmeye başladı.  China Shipping de bu aşamada 2015 yılında Cosco Grubu ile birleşme görüşmelerine başladı.

Görüşmeler Ocak 2016’da sonuçlandı ve CSCL, Cosco Grup bünyesinde faaliyet göstermeye başladı. Böylece Çin Cosco Denizcilik kurulmuş oldu.

2018 yılı itibariyle  China COSCO Shipping Grubu, COSCO, OOCL, CSCL, SPS, GSS şirketlerinden oluşmaktadır.

COSCO ile entegrasyonun bir parçası olarak, CSCL’nin tüm Kuzey Amerika ofisleri Haziran 2016’da faaliyetlerini durdurdu. Entegrasyon plan çerçevesinde CSCL’nin konteyner taşımacılığından geri çekilmesi ve bunun yerine bir konteyner kiralama ve finansal varlık yönetim şirketi olması hedeflendi.  Ve Cosco Grubu’nun konteyner taşımacılığı bölümünün;  COSCO Denizcilik Hatları adı altında gemi filosunun tek işletmecisi olmasına karar verildi.

Ayrıca, CSCL ve UASC (Birleşik Arap Nakliye Şirketi), maliyetleri azaltmak ve verimliliği artırmak için gemi alanını paylaşarak Asya-Avrupa-Asya ticaret yolu üzerinde işbirliği yaptı. 2014’te ise CSCL ve UASC, Fransız CMA CGM ile birlikte Ocean Three ittifakı olarak adlandırılan yeni bir gemi paylaşım ortaklığına girdi. Bu ortaklık da Mart 2017’de sona erdi.

China Shipping ile Türkiye’den yük gönderi yapmak için, tüm bu anlattığımız birleşmeler ve anlaşmalar nedeniyle Cosco gemi programı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun için firmanın internet sitesinden kolaylıkla bilgi alınabilir. Gemi programı ile ilgili alınacak bilgi ışığında ise yükleme için ürünler hazırlanıp kalkış limanına getirilebilir.

Siteden hangi geminin hangi limana ne zaman geleceği ile ilgili bilgi rahatlıkla elde edilebilir.

CHINA SHIPPING PORT TO PORT

China Shippping adına “port to port” hizmet veren konteyner operatörlerinden biri olan COSCO Shipping, müşterilerinin talebi doğrultusunda limana getirilen yüklerin gemiye yüklenmesini sağlar ve varış limanında söz konusu ürünleri yeni sahibi teslim alır.

CHINA SHIPPING KONTEYNER TAKİP

China  Shipping tracking, konteynerinizin dünya haritasındaki mevcut konumunu belirlemenize ve limanı ve limanda geçirilen süreyi belirlemeye izin verir. China Shipping container tracking ile yükünüzü taşıyan gemi ve konteynerin varış limanına ulaşma anını en yakın sonuçla öğrenme imkanınız var.

Konteyner takibi yapmak için COSCO’nun internet sitesindeki konteyner takip bölümünü kullanmanız gerekiyor.  Bu bölüm sitede e- business sekmesinde yer alıyor. Sekmeye basıldığında karşınıza çıkacak sayfada gerekli alana konteyner numarası ya da konşimento numarası yazarak konteynerinizi taşıyan geminin o an için nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Konteyneriniz ile bilgiyi firmanın kendisinden almak isterseniz de   tracking@coscon.com  e-posta adresi kanalıyla bağlantı kurulabilir.

China Shipping konteyner takibini NakliyemKolay’ın  konteyner takip  aracını kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için de elinizde olması gereken ilk bilgi konteyner numarasıdır.

CHINA SHIPPING TÜRKİYE

China Shipping Türkiye daha önce “China Shipping Acenteliği Anonim Şirketi” olarak faaliyet gösteriyordu. Firmanın adresi de Esentepe, Büyükdere Cd. NO:100, 34410 Şişli/İstanbul şeklindeydi.

Artık  COSCO Denizcilik Hatları Turkey Co., Ltd. olarak hizmet veren şirketin  merkezi İstanbul’dadır. İzmir, Mersin, Bursa ve İskenderun’da da şubeleri bulunmaktadır.

CHINA SHIPPING İLETİŞİM

China Shippping iletişim için de Cosco iletişim bilgilerini kullanmak gerekmektedir. China Shipping telefon numarası da Cosco telefon  numarasıdır.

Cosco’nun China Shipping’e ulaşılabilecek Türkiye’deki ofis ve şubelerinin adres ve telefonları aşağıdadır: 

COSCO SHIPPING LINES İSTANBUL

Adres: Büyükdere Cad. Maya Akar Center, B Blok No:92-93-94-95 (Asansör 24)

Esentepe, Şişli 34394 İstanbul –Türkiye

Şirketin telefon numarası 0 212 367 10 50, faks numarası da 0 212 367 10 56’dır. Firmaya posta üzerinden ulaşmak isteyenler ise info@coscoshipping.com.tr adresini kullanabilir.

Şirket hafta içi günleri 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

COSCO SHIPPING LINES İZMİR OFİSİ

Adres:  Atatürk Cad. No: 376, Mert Plaza, Kat: 3/3 Alsancak,  İzmir – Türkiye.

Cosco İzmir şubesine 0 232 404 30 03 numaralı telefon kullanılarak da ulaşılabilir. Numara aynı zamanda faks olarak da kullanılmaktadır

E-mail adresi ise  info@coscoshipping.com.tr’dir.

COSCO SHIPPING LINES MERSİN OFİSİ

Adres: Yeni Mah. Kurtuluş Meydanı. İnönü Blv. No: 54 Umat Plaza K:15 /39-40 Mersin –Türkiye.

Cosco Mersin şubesine 0 324 231 64 05 telefon, 0 324 237 27 81 numaralı faks numarası ya da info@coscoshipping.com.tr  e-posta adresi ile ulaşılabilir.

COSCO SHIPPING LINES İSKENDERUN OFİSİ

Adresi Çay Mahallesi, Sahil Caddesi Yıldız Plaza A/Blok Kat:1 Daire:2  – İskenderun – Hatay olan, İskenderun ofisine ulaşmak için 0 326 613 40 31 numaralı telefon, 0 326 613 40 27 numaralı faks kullanılabileceği gibi  info@coscoshipping.com.tr e – posta adresine e-mail  göndererek de iletişim kurulabilir.

COSCO SHIPPING LINES BURSA OFİSİ

Adresi Akademi Cd. Zeno İş Merkezi No 2/C Kat:3 İç Kapı No:11 Odunluk, Nilüfer – Bursa olan ofise ulaşmak için 0 224 452 50 70 numaralı telefon ya da 0 224 452 50 36 numaralı faks kullanılabilir.

China Shipping’e ulaşmak için NakliyemKolay’ı da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp