Cosco Denizyolu Taşımacılık | Gemi Programı | Takip İşlemleri | İletişim

Nakliye Artık Daha Kolay

Cosco Denizyolu Taşımacılık | Gemi Programı | Takip İşlemleri | İletişim

COSCO DENİZYOLU TAŞIMACILIK

Cosco Shipping, Çinli denizyolu taşımacılığı ve lojistik şirketidir. Dünya çapında binlerce bağlantı noktası olan ve 400’den fazla gemiye sahip şirket, konteyner taşımacılığının lider şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir.

Cosco gemi programı, tracking, cut off, schedule, iletişim ve daha fazlası NakliyemKolay’da.

COSCO SHİPPİNG ASYA’NIN DENİZ GÜCÜ

Cosco Shipping nedir diye sorulduğunda şirketin adının açılımını yaprak cevap vermek gerekir. Şirketin tam adı “China Ocean Shipping (Group) Company”dir. Kelimelerin baş harflerinin kullanımı ile şirketin adı oluşturulmuştur. 27 Nisan 1961’de kurulan şirket Asya’dan dünyaya hizmet veren önemli bir deniz taşımacılığı şirketidir ve Cosco gemilerinin uğramadığı liman neredeyse yoktur.

Şirket 18 Kasım 2016’da “Cosco Shipping Lines Co.” olarak yeniden adlandırıldı.

Cosco Shipping Lines, Cosco Shipping Holding’e bağlı bir yan kuruluş olarak faaliyet göstermektedir.

Cosco Shipping 2018 yılı rakamlarına göre gemi sayısı bakımından dördündü, taşınan yük itibariyle ise üçüncü en büyük konteyner taşımacılığı şirketidir. Şirket konteyner taşımacılığı sektörünün toplam hacminin yüzde 12.1’inin elinde tutmaktadır. Bu rakam ile de sektörün üçüncü şirketidir.

Şirketin merkezi Çin’in başkenti Pekin’dir.

Aralık 2019 sonu itibariyle, şirket toplam 2.2 milyon TEU kapasiteli 403 konteyner gemisini işletmektedir. COSCO SHIPPING Holding ise toplam 3 milyon TEU kapasiteli 507 konteyner gemisine sahiptir.

Cosco 255 uluslararası hizmet dünya çapında 105 ülke ve bölgeyi kapsayan 356 limanda, 401 uluslararası ve yurtiçi nakliye güzergahı işletmektedir.

COSCO GEMİ PROGRAMI

Cosco ile Türkiye’den yük gönderi yapmak için, Cosco gemi programı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun için firmanın internet sitesinden kolaylıkla bilgi alınabilir.  Gemi programı ile ilgili alınacak bilgi ışığında ise yükleme için ürünler hazırlanıp kalkış limanına getirilebilir.

Siteden hangi geminin hangi limana ne zaman geleceği ile ilgili bilgi rahatlıkla elde edilebilir.

COSCO PORT TO PORT

COSCO Shipping “port to port” hizmet veren konteyner operatörlerinden biridir. Port to port limandan limana anlamına gelmektedir. Nakliye için OOCL’yi kullanacak olanlar istekleri doğrultusunda limana getirdikleri yüklerinin gemiye yüklenmesini sağlar ve varış limanında söz konusu ürünleri yeni sahibi teslim alır.

COSCO KONTEYNER TAKİP

Cosco tracking, konteynerinizin dünya haritasındaki mevcut konumunu belirlemenize ve limanı ve limanda geçirilen süreyi belirlemeye izin verir. Cosco container tracking ile yükünüzü taşıyan gemi ve konteynerin varış limanına ulaşma anını en yakın sonuçla öğrenme imkanınız var.

Konteyner takibi yapmak için firmanın internet sitesindeki konteyner takip bölümünü kullanmanız gerekiyor.  Bu bölüm sitede e- business sekmesinde yer alıyor. Sekmeye basıldığında karşınıza çıkacak sayfada gerekli alana konteyner numarası ya da konşimento numarası yazarak konteynerinizi taşıyan geminin o an için nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Konteyneriniz ile bilgiyi firmanın kendisinden almak isterseniz de   [email protected]  e-posta adresi kanalıyla bağlantı kurulabilir.

Cosco Shipping konteyner takibini NakliyemKolay’ın  konteyner takip  aracını kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için de elinizde olması gereken ilk bilgi konteyner numarasıdır.

 E LİNE COSCO

E-Lines Cosco dünyanın herhangi bir noktasına bu firmayı kullanarak gönderenlerin, işlemlerini tek noktadan yürütmesi için oluşturulmuş kişiye özel bir sayfadır. Üyelik sistemi ile işleyen bu sayfaya, üye adı ve şifresi alarak kayıt olunduğunda, tüm Cosco iş ve işlemleri buradan yapılabilmektedir. Sistem sayesinde konteyner takibi ve rezervasyonun yanı sıra yük gönderimi ile ilgili tüm işlemler online gerçekleştirilebilmektedir.

Sistem sayesinde işlem geçmiş işlemlere de ulaşmak da hayli kolaydır. Bu sistem ile işlemler için harcanacak zaman da en aza indirilmektedir.

COSCO TÜRKİYE

Cosco Shipping ihracat ve ithalat hacmi nedeniyle Türkiye’ye önem vermektedir. Bu önem sonucunda şirketin Türkiye ofisi İstanbul’da konuşlandırılmıştır.

Cosco Shipping Lines Denizcilik Anonim Şirketi” adını taşıyan şirket İzmir, Mersin, Bursa ve İskenderun şubeleri ile 100’den fazla Türk şirketine hizmet vermektedir. Şubelerin açılma kriteri ise hem yük hem de liman hareketliliğidir.

Şirket, İstanbul, İzmit, İzmir, Mersin ve İskenderun’dan Arap Körfezi ve Kızıldeniz Limanlarına haftalık direkt servis vermenin yanı sıra, İstanbul, İzmit’ten haftalık direkt servis,  İzmir ve Mersin’den Uzak Doğu Limanlarına (Çin, Malezya, Kore Limanları) taşıma yapmaktadır.

Cosco Shippping Türkiye’de Kumport, Evyapport; Gemport; İzmir Aliağa TCE EGE Port; TCDD İzmir Alsancak Port; Mersin Internatıonal Port; LimakPort İskenderun, Antalya Port, Yılport, Tekirdağ Asyaport,Marport ve Assanport’a uğrak yapmaktadır.

Şirket ayrıca İstanbul, İzmit ve İzmir’den Adriyatik ülke limanlarına haftalık direkt servis,  Kumport, Yılport ve İzmir, Kuzey Batı Avrupa Limanlarına (Felixstowe, Hamburg, Anvers), haftalık doğrudan servis Kumport’u Pire ve Selanik, Karadeniz Limanlarına ek olarak Novorossiysk, Köstence, Varna limanlarına ayrıca Gemlik’ten Kumport ve Pireaus üzerinden yemleme gemisi ile de hizmet vermektedir.

Cosco Türkiye yılda 1300 gemi uğrağını yönetirken, yılda 250 bin  konteyner elleçleniyor.

COSCO İLETİŞİM BİLGİLERİ

Cosco iletişim bilgilerine, yük göndermek içi bu firmayı kullanacaklar ihtiyaç duyacaktır. Bu iletişim bilgileri içinde Cosco telefon numarası da vardır.

Cosco’nun Türkiye’deki ofis ve şubelerinin adres ve telefonları aşağıdadır: 

COSCO SHIPPING LINES İSTANBUL

Adres: Büyükdere Cad. Maya Akar Center, B Blok No:92-93-94-95 (Asansör 24)

Esentepe, Şişli 34394 İstanbul –Türkiye

Şirketin telefon numarası 0 212 367 10 50, faks numarası da 0 212 367 10 56’dır. Firmaya posta üzerinden ulaşmak isteyenler ise [email protected] adresini kullanabilir.

Şirket hafta içi günleri 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

COSCO OSCO SHIPPING LINES İZMİR OFİSİ

Adres:  Atatürk Cad. No: 376, Mert Plaza, Kat: 3/3 Alsancak,  İzmir – Türkiye.

Cosco İzmir şubesine 0 232 404 30 03 numaralı telefon kullanılarak da ulaşılabilir. Numara aynı zamanda faks olarak da kullanılmaktadır

E-mail adresi ise  [email protected]’dir.

COSCO SHIPPING LINES MERSİN OFİSİ

Adres: Yeni Mah. Kurtuluş Meydanı. İnönü Blv. No: 54 Umat Plaza K:15 /39-40 Mersin –Türkiye.

Cosco Mersin şubesine 0 324 231 64 05 telefon, 0 324 237 27 81 numaralı faks numarası ya da [email protected]  e-posta adresi ile ulaşılabilir.

COSCO SHIPPING LINES İSKENDERUN OFİSİ

Adresi Çay Mahallesi, Sahil Caddesi Yıldız Plaza A/Blok Kat:1 Daire:2  – İskenderun – Hatay olan, İskenderun ofisine ulaşmak için 0 326 613 40 31 numaralı telefon, 0 326 613 40 27 numaralı faks kullanılabileceği gibi  [email protected] e – posta adresine e-mail  göndererek de iletişim kurulabilir.

COSCO SHIPPING LINES BURSA OFİSİ

Adresi Akademi Cd. Zeno İş Merkezi No 2/C Kat:3 İç Kapı No:11 Odunluk, Nilüfer – Bursa olan ofise ulaşmak için 0 224 452 50 70 numaralı telefon ya da 0 224 452 50 36 numaralı faks kullanılabilir.

Cosco Shipping’e ulaşmak için NakliyemKolay’ı kullanıp, bizim aracılığımızla yük gönderimi de gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap

  1. oktay türkcan dedi ki:

    cosu6275699590 sayıl konşimentoya ait gemibilgisini bildirirmisiniz teşekürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir