MSC Gemi Takip | MSC Gemi Programı | 2020 NakliyemKolay.com

Nakliye Artık Daha Kolay

MSC Gemi Takip | MSC Gemi Programı | 2020 NakliyemKolay.com

MSC GEMİ TAKİP

MSC gemi takip, yüklerini bu gemi programı ile gönderen ya da ithal etikleri ürünlerin gelişini bekleyenler tarafından yapılan bir işlemdir. Anlık olarak gemi takip yapan MSC müşterileri, geminin limana ne zaman yanaşacağını ve konteynerlerin boşaltılıp ürünlerini ne zaman teslim alacaklarını bu sayede en yakın sonuçlarla öğrenebilirler. MSC gemi takip programı, port to port işlemler, MSC Schedule ve diğer tüm detaylar NakliyemKolay.com’da.

MSC GEMİ PROGRAMI

MSC gemi programı dünyanın tüm büyük limanlarında 50 yıldır faaliyet gösteren, konteyner gemi kapasitesi bakımından dünyanın ikinci büyük gemi programıdır.

MSC’nin gemileri 1970 yılından bu yana dünya sularında boy göstermekte ve ticari ürünlerin ülkelerarasında transferinde büyük rol oynamaktadır.

155 ülkede faaliyet gösteren MSC, özellikle konteyner taşımacılığında lider şirketlerden biri olarak kabul edilmektedir. Tek bir gemi operasyonundan, 520 gemilik filoya ulaşan firma bu filosu ile yılda yaklaşık 21 milyon TEU yük taşırken, 200 rotada yaklaşık 500 limana da uğrak yapıyor.

Şu an MSC’nin Afrika, Avustralya, Brezilya, Çin, Avrupa, Hindistan, Ortadoğu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kendine ait konteyner limanları da bulunmaktadır. Türkiye’de Tekirdağ Asyaport ve Ambarlı Limanında faaliyet gösteren Marport şirketin liman yatırımları arasında yer almaktadır.

MSC Gemi Acenteliği şu anda İstanbul, İzmir, Mersin, Bursa, Antalya ve Gebze gibi Türkiye’nin belli başlı limanlarından direkt ve aktarmalı servisleri ile Türkiye’nin ihracat ve ithalat yüklerini taşıyor.

Kuzey Avrupa, Uzakdoğu, Batı Akdeniz, Adriyatik, Karadeniz ve Arap Körfezi’ne haftalık 18 servisi bulunan MSC Gemi Acenteliği, Türkiye’den en fazla direkt servis veren armatör konumundadır.

MSC’nin dünyadaki 493 acentesi arasında Türkiye 15 acentesi de vardır. Şirketin Türkiye’de İstanbul, Ankara, Antalya, Eskişehir, Gaziantep, Gebze, Gemlik/Bursa, İskenderun, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, İzmir acenteleri de hizmet vermektedir.

MSC GEMİ TAKİP PROGRAMI

MSC  gemi takip programı  şirketin Türkiye’de uğrak yaptığı İstanbul, Gebze, Gemlik, İzmir, Mersin, Antalya ve Tekirdağ Limanlarından kalkan gemiler için kullanılabilir. Aynı zamanda herhangi bir dünya limanında bu limanla gelecek Gemiler için de aynı programı kullanmak mümkündür.

Program ile hangi limanlara hangi tarih ve saatlerde gemilerin yanaşacağı, tahliye durumu, yük teslim belgesi veriliş tarihi, geminin limandan ayrılış tarihi gibi güncel bilgiler edinilmektedir.

Öte yandan şirket müşterilerinin işlemlerini online yapabilmesi için:

“MyMSC” programını geliştirmiştir. Bu portal üzerinden;müşteriler yüklerini 7/24 yönetebildikleri gibi, gerçek zamanlı bilgilere ulaşıp gerekli belgeleri de anında indirmektedirler.

Portalı kullanan MSC müşterileri;

Varış bildirimlerini alırken, gemi ve konteyner takibi de gerçekleştiriliyor ve sevkiyatın gidişatı hakkında dakikası dakikasına güncel bilgi alınabiliyor.

Ayrıca gemi programları ile ilgili bilgi alınabiliyor.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için portala kayıt olunması dışında yapılması gereken bir şey de yok. Bunun için de bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmak yeterlidir.

Bu portala da şirketin internet sitesinin sağ üst kısmından ulaşılabilir.

MyMSC portalını kullanmadan yük takibi gerçekleştirmek içinse şirketin internet sitesinin ana sayfasında yer alan “Yük takip et” sekmesi kullanılabilir. Burada yer alan kutuya konteyner numaraları yazılarak yükü taşıyan konteynerin anlık bilgilerine ulaşılabilir.

MSC SCHEDULE PORT TO PORT

MSC Schedule port to port hizmeti veren konteyner taşımacılığında lider şirketlerden biridir.

Port to port direkt olarak iki liman arasında yapılan yük taşımacılığını ifade etmektedir. Burada da MSC’nin gemilerinden birine dünyadaki herhangi bir limanından yüklenen yükler, direkt olarak varış limanına götürülerek port to port hizmeti verilmektedir.

Şirkete ait gemiler ile port to port, tarım, otomotiv, kimyasallar,  yiyecek – içecek, madenler ve perakende ürünleri vb taşınmıştır. Öyle ki şirket sektörlere özel hizmetleri ile de ön plana çıkmaktadır.

MSC Schedule Türkiye’de pek çok limana da uğrak yapmaktadır. İstanbul Ambarlı, Derince, Gemlik, İzmir, Mersin gibi limanlara uğrayan MSC gemileri son olarak da Tekirdağ Asyaport’u rotasına eklemişti. Bu düzenleme ile MSC, Trakya Bölgesi’ni Kuzey Avrupa ve İngiltere limanlarına direkt bağlamıştı.

MSC gemi takip programı, port to port işlemler, MSC Schedule ve diğer tüm detaylara NakliyemKolay sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Navlun Hesapla
Whatsapp